Wieliszew

Liczba odwiedzających: 534

Urząd Gminy Wieliszew
Ul. Modlińska 1, 05-135 Wieliszew
tel. (0-22) 782-26-22
e-mail: gmina@wieliszew.pl
http://www.wieliszew.pl

Gmina Wieliszew - położona nad Zalewem Zegrzyńskim i Narwią, niespełna 30 km na północ od centrum stolicy - stawia na sport i rekreację. 

Każdy znajdzie w Wieliszewie coś dla siebie - miłośnicy sportów wodnych Zalew Zegrzyński, wędkarze - obfitujące w wiele gatunków ryb łowiska dzikiej Narwi, rowerzyści, biegacze i miłośnicy spacerów - kilometry malowniczych oznaczonych tras i ścieżek. 

Gmina Wieliszew kładzie duży nacisk na sport i aktywny wypoczynek czego efektem są liczne imprezy sportowe, które cieszą się dużym zainteresowaniem. 

Najważniejsze z nich to:

Ultramaraton Powstańca 1944 -

Jest to bieg organizowany ku pamięci wybuchu Powstania Warszawskiego. Na wymagającej trasie o długości 63 km indywidualnie lub w sztafetach (od 2 do 7 osób) zawodnicy będą mu-szą przebyć szlak "kuriera powstańczego" i zaliczyć kolejne punkty kontrolne i punkty zmian, związane z historycznym szlakiem Polski Walczącej. Na każdym z nich uczestnicy zbierają pieczątki. Punkty kontrolne i zmian obsługiwane są przez żołnierzy z 32.Wieliszewskiego Dy-wizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej im. gen. dyw. Gustawa Konstantego Orlicz-Dreszera z Olszewnicy Starej. Szczegółowe informacje o wydarzeniu dostępne są na www.ultra.wieliszew.pl 

Wieliszewski Crossing

To cykl zawodów biegowych i rowerowych odbywający się w 4 odsłonach: zima, wiosna, lato i jesień. Każdy z czterech etapów to zmagania na 4 różnych trasach i dystansach. To niezwykle rodzinna impreza, w trakcie której również najmłodsi zawodnicy mają okazję spróbować swoich sił w zawodach, a następnie spędzić miło czas pod opieką animatorek.
Szczegółowe informacje o wydarzeniu dostępne na https://www.facebook.com/Wieliszewski-Crossing-1338868439459771/

Gmina Wieliszew to również atrakcyjne miejsce dla koneserów historii. Znajduje się tutaj kilkanaście obiektów zabytkowych: są to między innymi ruiny pałacu w stylu klasycystycznym z XVIII w., spichlerz z XVIII w., klasycystyczna kaplica na cmentarzu parafialnym w Wieliszewie z 1834 roku, czy "Grupa forteczna Janówek".

Każdego kto szuka rozrywek kulturalnych również oferta Gminy Wieliszew nie rozczaruje. Chlubą Wieliszewa są imprezy cykliczne: Mistrzostwa Polski w Tańcach Polskich (kwiecień), Festiwal Pieśni i Tańców Polskich im. Stanisława Moniuszki Dożynki. Największym jednak wydarzeniem jest organizowane w czerwcu Święto Gminy, którego obchody uświetniły już takie gwiazdy sceny muzycznej jak Kombi, Perfect, Ania Wyszkoni, Kamil Bednarek, Enej i wiele innych. 

Więcej informacji o Gminie Wieliszew dostępnych jest na www.wieliszew.plZachęcamy również do polubienia nas na Facebook’u!