Zapraszamy na 60. urodziny Jeziora Zegrzyńskiego

Data: 16.05.2023 r., godz. 14.18    610
Gmina Nieporęt przygotowuje się do obchodów 60. rocznicy powstania Jeziora Zegrzyńskiego. Uroczystości odbędą się 3 czerwca na terenie Kompleksu Rekreacyjno-Wypoczynkowym Nieporęt-Pilawa.

Rozpocznie je konferencja z udziałem Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika. Podczas wydarzenia odbędą się panele dyskusyjne z udziałem wielu znakomitych gości, w tym wybitnych sportowców. W ramach obchodów będzie można obejrzeć także plenerową wystawę fotograficzną prezentującą archiwalne i współczesne zdjęcia jeziora. 

Po południu odbędzie się Święto Gminy Nieporęt. Wśród zaplanowanych atrakcji znajdą się konkursy tematyczne z atrakcyjnymi nagrodami, występy lokalnych zespołów amatorskich oraz uczniów gminnych szkół podstawowych i przedszkoli. Zostaną wręczone na scenie nagrody dla uczestników organizowanych przez gminę konkursów.  Nasi dzielni druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej zaprezentują swoje możliwości podczas kilkunastominutowego pokazu z udziałem sprzętu gaśniczego. Na najmłodszych czekać będzie wesołe miasteczko z wieloma atrakcjami, w którym znajdzie się m.in.: park dmuchańców oraz cieszący się wielką popularnością wśród dzieci staw z łódkami. Liczne stoiska gastronomiczne, festiwal Food tracków, w tym także specjalny namiot sołtysów Gminy Nieporęt,  zapewnią wszystkim pyszne przekąski. Już teraz zapraszamy także na  grochówkę serwowaną tradycyjnie przez samego Wójt Gminy Nieporęt. W trakcie święta będzie można obejrzeć także pokazy jazdy na deskorolce, hulajnodze wyczynowej na nieporęckim skateparku w wykonaniu „profesjonalnych rajderów” oraz przejechać się po terenie kompleksu elektryczną kolejką.  W ramach imprezy odbędzie się także turniej w siatkówkę plażową. Dużą atrakcją wydarzenia  będzie rejs statkiem po Jeziorze Zegrzyńskim. Bilety na rejs będzie można zdobyć biorąc udział w licznych konkursach. Mieszkańcy posłuchać będą mogli koncertu szant, a także występu zespołu Brass Federacja oraz gwiazdy wieczoru – grupy Pectus. Imprezę zakończy pokaz laserowy. 

plakat-60-lecie-jeziora.jpg (3.91 MB)